Oto najczęściej zadawane pytania:

Czy kurs przedmałżeński odbywa się on-line?
Nie. Kurs przedmałżeński składa się z nauk wspólnych oraz spotkań indywidualnych w poradni życia rodzinnego. Nie ma możliwości uczestniczenia on-line w naukach wspólnych. Istnieje możliwość odbycia spotkań indywidualnych w trybie on-line z niektórymi doradcami.
Czy zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego jest ważne bezterminowo?
Tak. Narzeczeni uczestniczą w kursie przedmałżeńskim jako para na kilka miesięcy przed ślubem. Zaświadczenie jest wystawiane imiennie na konkretną parę, a więc kurs musi dotyczyć tej samej pary narzeczonych.
Czy zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego z innej diecezji jest ważne?
Tak. Honorowane są wszystkie autentyczne zaświadczenia ukończenia kursu przedmałzńskiego wystawione przez osoby lub instutucje współpracujące z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin danej Diecezji.
Czy można umówić się jedynie na spotkania z doradcą życia rodzinnego?
Tak. Indywidualne spotkania z doradcą życia rodzinnego nie oznaczają ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Można jednak umówić się na spotkanie z doradcą życia rodzinnego wedle indywidualnie ustalonych zasad kompensaty.
Czy można zmienić datę lub miejsce odbywania nauk przedmałżeńskich?
Tak. Przed rozpoczęciem kursu można zrezygnować z odbycia nauk przedmałżeńskich klikając przycisk „Rezygnacja” znajdujący się na dole formularza zgłoszeniowego.
Dokonałem zgłoszenia poprzez formularz, a nie otrzymałem potwierdzenia rejestracji.
Potwierdzenie jest generowane automatycznie. Jeśli email został podany prawidłowo, potwierdzenie mogło trafić do folderu SPAM. Rejestracja przebiegła pomyślnie, gdy formularz został uzupełniony i wysłany.
Czy można odbyć nauki w kilku ośrodkach?
Nie. Każdy z ośrodków prowadzi nauki nieco inną metodą. Nie ma możliwości zmiany ośrodka w trakcie trwania nauk. W wypadku zmiany, nauki trzeba zacząć od początku.
parallax background

Kursy przedmałżeńskie

w Diecezji Sosnowieckiej