Q & A


Oto najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy kurs przedmałżeński odbywa sie on-line?
  Nie. Kurs przedmałżeński składa się z nauk wspólnych oraz spotkań indywidualnych w poradni życia rodzinnego. Nie ma możliwości uczestniczenia on-line w naukach wspólnych. Istnieje możliwość odbycia spotkań indywidualnych w trybie on-line z niektórymi doradcami.

 2. Czy zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego jest ważne bezterminowo?
  Tak. Narzeczeni uczestniczą w kursie przedmałżeńskim jako para na kilka miesięcy przed ślubem. Zaświadczenie jest wystawiane imiennie na konkretną parę, a więc kurs musi dotyczyć tej samej pary narzeczonych.

 3. Czy zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego z innej diecezji jest ważne ?
  Tak. Honorowane są wszystkie autentyczne zaświadczenia ukończenia kursu przedmałzńskiego wystawione przez osoby lub instutucje współpracujące z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin danej Diecezji.

 4. Czy można umówić się jedynie na spotkania z doradcą życia rodzinnego ?
  Tak. Indywidualne spotkania z doradcą życia rodzinnego nie oznaczają ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Można jednak umówić się na spotkanie z doradcą życia rodzinnego wedle indywidualnie ustalonych zasad kompensaty.

 5. Czy można zmienić datę lub miejsce odbywania nauk przedmałżeńskich?
  Tak. Przed rozpoczęciem kursu można zrezygnować z odbycia nauk przedmałżeńskich klikając przycisk „Rezygnacja” znajdujący się na dole formularza zgłoszeniowego.